zapisz się

O PRZEDSZKOLU

Dlaczego Przedszkole Językowe?

Ponieważ wierzymy, że każde dziecko to mały geniusz. Nie pozwolimy, by został nieodkryty.

Zaczęło się od Modernschool prawie 7 lat temu. Z naszej pasji do języków i ludzi powstała Szkoła Językowa, która każdego roku otwierała swoje progi dla coraz to liczniejszej reszty Studentów. Powstawały nowe oddziały w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim, a my gromadziliśmy olbrzymie doświadczenie. W Modernschool ważny jest dla nas każdy Student, jednak największą radość sprawiało nam obserwowanie, jak ci najmłodsi rozwijają się i z jaką pasją, a jednocześnie łatwością radzą sobie z językiem angielskim.
Zauważyliśmy, że małe dzieci już w wieku przedszkolnym doskonale się uczą, szybko przyswajają wiadomości, a także w naturalny sposób przyjmują konstrukcje gramatyczne, jednak konieczny był nieustanny kontakt z językiem.
Ich entuzjazm związany z nauką sprawiał, że nasza praca dawała nam nie tylko satysfakcję zawodową, ale też ogromne poczucie sprawczości. W głowie coraz częściej pojawiała się myśl: stwórzmy dzieciom przyjazne i bezpieczne miejsce, w którym będą mogły swobodnie, zgodnie ze swoimi potrzebami, rozwijać się, a język angielski będzie im towarzyszył przez cały dzień. Stwórzmy NASZE Przedszkole Językowe, które przemawia do nowoczesnego dziecka i które będzie połączeniem skutecznej nauki i zabawy. Tak narodziło się Modernkids.

W naszym Przedszkolu wierzymy, że to właśnie okres przedszkolny znacząco wpływa na sukcesy dziecka w późniejszej karierze szkolnej i jest kluczem do czerpania radości
z uczenia się. Budując podstawy umiejętności tak bardzo potrzebnych człowiekowi XXI wieku (kreatywność, współpraca, empatia) pozwalamy rozwinąć się głębiej talentom, które łatwo mogą zostać przeoczone w Twoim dziecku.

Wierzymy, że stwarzając korzystne warunki i ramy, dziecko jest w stanie rozwinąć swój potencjał nie tracąc jednocześnie radości z bycia dzieckiem, ponieważ jest ono wyposażone w naturalną zdolność rozwoju oraz wrodzoną ciekawość świata.
Wierzymy, że dziecko to mały badacz i wieczny eksperymentator, ale niestety, naturalne zdolności dziecka wygasają, o ile nie są rozwijane i pielęgnowane.

Jak do tego dążymy?
Metody stosowane w naszym Przedszkolu wynikają bezpośrednio z szeroko rozumianych potrzeb rozwojowych dziecka. Ruch, zabawa i odkrywanie pozwalają maluchowi w pełni doświadczać otaczającego go świata. W połączeniu z najnowszymi badaniami oraz koncepcjami z dziedziny rozwoju dziecka wierzymy, że stworzymy bezpieczne i pozytywne miejsce wydobywania możliwości rozwojowych Twojego dziecka. Dlatego w przyjaznej i nowoczesnej przestrzeni chcemy wprowadzić je w świat empatii
i wrażliwości na potrzeby zarówno swoje, jak i drugiego człowieka.
Chcemy pozwolić dziecku czerpać radość z zabawy z rówieśnikami stosując zasady
fair-play i szacunku oraz doświadczać piękna otaczającego je świata poprzez ćwiczenia uważności i wrażliwości na sztukę oraz auto ekspresję.

Jesteśmy świadomi, że języki otwierają nie tylko okna na świat, ale również drzwi do wiedzy. Dlatego już od 3 roku życia, Twoje dziecko uczy się z Nami języków obcych. Szczególny nacisk kładziemy na język angielski.
W przyjaźnie zaaranżowanych klasach, pod okiem serdecznego i kompetentnego Lektora, maluszek śmiało i radośnie stawia swoje pierwsze kroki językowe. Swobodna rozmowa jest możliwa szybciej gdy zaczniemy ją praktykować już w tak młodym wieku. Rodzic bardzo szybko widzi efekty nauczania, które rozciągają się poza znajomość słówek – wiele zdań i kontekstów sprawia, że dziecko uczy się myśleć w obcym języku, co poprawia jego zdolności kojarzenia.

W Przedszkolu Modernkids język angielski obecny jest nie tylko na skutecznych zajęciach, ale również towarzyszy przedszkolakowi w kluczowych momentach dnia, ponieważ z doświadczenia wiemy, że sukces dziecka wymaga częstej ekspozycji na język. Wszystkie nasze działania zmierzają do tego, aby Twoje dziecko z uśmiechem na twarzy funkcjonowało w szytym na miarę bezpiecznym i pozytywnym środowisku, które oferujemy Twojej Rodzinie w Modernkids.

Dołącz do nas

Zapisz się online

Komunikaty

Zobacz


Szkoła Językowa
19-300 Ełk, ul. J. Tuwima 18 lok 1, ul. Wielkanocna 10 lok 1